07 listopada

Miłość jest nagrodą za miłość

Miłość, to właśnie ona nadaje sens naszemu życiu. Sprawia, że świat, który do tej pory był czarno-biały, nabiera w naszych oczach kolorowych barw. Barw miłości    

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam bicie serduszka mojego Janczysława, poczułam coś, czego nie potrafiłam opisać prostymi słowami. Wiedziałam jedynie, że mogłabym słuchać tego dźwięku bez przerwy, nieustannie.
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam mojego synka podczas badania prenatalnego, zaczęłam zastanawiać się, jak wygląda. Czy jest podobny do mnie, a może swojego taty? Wstydniś nie chciał uchylić rąbka tajemnicy i zakrywając buziunię rączką, trzymał nas w niepewności do samego końca.
 


 

Pierwsze odczuwalne ruchy Jasiunia w brzuchu były momentem, w którym poczułam się mamą przez duże eM. Bo kochać, znaczy po prostu być.
A kiedy pierwszy raz przytuliłam do siebie moje Szczęście, to nic innego nie przyszło mi do głowy, jak tylko je tulić, mieć przy sobie. Nie obchodziło mnie to, co działo się wokół mnie. Czas się dla mnie na chwilę zatrzymał. Najważniejsze było tu i teraz - ja i mój Syn.
💗💗💗
Każdego dnia Jasiu okazuje mi swoją miłość poprzez najmniejszy gest, dotyk uśmiech, najprostsze słowo. Gdy mówi "Mama", czuję się ważna, a nawet najważniejsza. Dumna, szczęśliwa, wyjątkowa i kochana. Jedyna i niepowtarzalna, jak więź, łącząca mamę i jej dziecko. Wszystkie te określenia, składając się w jedną całość, tworzą miłość, która jest wspaniałą nagrodą za miłość.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Trafił Ci się trudny przeciwnik, który jednocześnie będzie najwierniejszym towarzyszem na drodze życia. Matki zawsze wymagają od siebie więcej, niż powinny. Najważniejsze to nie dać się zwariować, bo dziecko nie potrzebuje niedoścignionego ideału, który nie jest rzeczywisty, ale ciepłej, kochającej mamy, która zawsze będzie je wspierać i otaczać miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Nikt nie jest nieomylny ;)
Daga

Anonimowy pisze...

Super blog! Będę tutaj na pewno częstym gościem :) Ola :)

Karolina Kruk pisze...

Bardzo poruszający wpis. Taki od serca <3 To co łączy mamę i jej dziecko jest nie do opisania :)

Patrycja pisze...

Musi być to piękne uczucie :) Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane go doświadczyć :)

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Jasiovo , Blogger