28 października

Być mamą... ciężka to praca

Bycie mamą to jedna z najpiękniejszych, a zarazem najtrudniejszych ról, jakie dane jest nam odgrywać w życiu. Nikt przecież nie mówił, że będzie łatwo. I wcale nie jest. Wyobrażenie siebie, jako idealnej mamy jest tylko wyimaginowanym obrazem, który chciałabym, żeby istniał. Niestety, istnieje on tylko w mojej wyobraźni. Bo macierzyństwo to taki twardy orzech do zgryzienia.  
Ja, mama i Jaś, synuś jesteśmy nierozłączni 24 godziny na dobę. Co w tym czasie robimy? Bawimy, tulimy, karmimy, przebieramy, rozmawiamy, czytamy, śmiejemy, spacerujemy, denerwuje(my), krzyczy(my), płacze(my) i tak dalej, i tak dalej. Te trzy ostatnie czasowniki, które dla każdej/każdego z nas są jak przysłowiowa kula u nogi, zmieniły mnie i moje postrzeganie świata dziecka. 
Już od samego momentu narodzin Jasia wiedziałam, że będzie ciekawie, będzie się u nas działo. Nie pomyliłam się. Jeden pobyt w szpitalu, drugi, strach, niepewność i ciągłe wzajemne uczenie się siebie nawzajem, nawet na tym etapie naszej cudownej relacji. 


 ,,Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli [...]"   
                                                                                  Janusz Korczak 

Nie trudno się nie zgodzić z powyższym cytatem. Tysiące myśli na minutę, czy na pewno wszystko co robię, robię dobrze? Próby zrozumienia, które nie zawsze były i są udane. Nie oszukujmy się, trafił mi się trudny przeciwnik. Przeciwnik, który zawojował całym moim  światem.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jesteś najwspanialszą mamą, jaką tylko mógł mieć Twój cudowny synek. Cała moja rodzina jest zakochana w tym małym gentlemanie, a ja sama nie mogę się doczekać, aż będę mogła go poznać i przytulić. Nie mam doświadczenia, ale podejrzewam, że moment, w którym bierze się swoje dziecko na ręce, jest najpiękniejszym przeżyciem. Cieszę się Waszym szczęściem ♥
Daga

Domcia pisze...

A ja sobie casami myślę, że od zarania dziejów matki wszelakich światów radziły sobie z dziećmi i dawały radę, więc dlaczego w naszym przypadku miałoby być inaczej??

Ola pisze...

Kto jak nie Mama. Mama poradzi sobie ze wszystkim 😊

Magda M. pisze...

Bycie mamą to jedni z najcięższych i najtrudniejszych zadań. W pełni się z Tobą zgadzam

Ekonomka Xxx pisze...

Dla mnie macierzyństwo jest zarazem najtrudniejszą, jak i najcudowniejszą rolą w życiu. Mimo wielu nieprzespanych nocy, wielu kilometrów z maluchem na ręce DAMY RADĘ, bo w końcu jesteśmy mamami :)

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Jasiovo , Blogger