28 grudnia

Poświąteczne przemyślenia

Czas świątecznych przygotowań już za Nami. W głowach pozostają teraz bożonarodzeniowe przemyślenia. Co w życiu jest ważne, ważniejsze... O powodach, dla których "dobrze widzi się tylko sercem [...]". O tym, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
 Magiczna droga, którą trzeba pokonać, by móc spotkać się najbliższymi. Szczery uśmiech, będący dowodem radości, która towarzyszy Nam podczas spotkania. Świąteczny nastrój, dający się odczuć już po przekroczeniu progu rodzinnego domu. Zapach świątecznych potraw, dźwięki kolęd. Jedyny i niepowtarzalny klimat, który tworzy magię Świąt Bożego Narodzenia. I nic więcej (prócz Nas👪) do szczęścia nie potrzeba.
Wyjątkowość świąt polega na tym, że możemy cieszyć się swoją obecnością. Miłość, dobro, wiara i wzajemny szacunek goszczą w Naszych sercach. Wszelkie spory schodzą na dalszy plan. Nie sztuką jest się gniewać, sztuką jest wybaczać😊.
Jasiowe święta mają magiczną moc. Są przepełnione wewnętrznym spokojem, dziecięcym uśmiechem, radosnym, głośnym śmiechem i miłością w swej czystej postaci. Dziecko, jak nikt inny, zmienia postrzeganie świata. Uświadamia, że wszystko, co najważniejsze mamy przy sobie. Pokazuje Nam, jak łatwo jest się cieszyć z małych rzeczy. Cieszyć się tym, co już mamy, nie tym, co moglibyśmy mieć. Uzmysławia, jak niewiele potrzeba do szczęścia. To właśnie, dzięki Niemu czas spędzony w gronie najbliższych nabiera jeszcze większego znaczenia. Jest nagrodą i ukojeniem za wszystkie smutki, które napotykamy na swej drodze.

Bardzo często gubimy się w świątecznym pośpiechu. Zapominamy o tym, co powinno być dla Nas ważne. Skupiamy się na rzeczach materialnych, pomijając stojące gdzieś obok normy i wartości duchowe. Każdy człowiek stanowi indywiduum. Każdy z Nas ma indywidualną hierarchię wartości, jaką kierujemy się w życiu. Jeśli chodzi o mnie, to moja - w tym przypadku - bożonarodzeniowa hierarchia wartości "mówi" jedno - RODZINA is number ONE! 👍

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Jasiovo , Blogger